DUYURULAR

02 Nov
Web Sitemiz Yayında!

Yeni ve işlevsel şekilde oluşturduğumuz web sitemiz yayında. Web sitemizden teklif alabilir yada firmamız hakkında detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

02 Nov
Sosyal Medyada Daha Aktifiz

Kurulduğumuz günden bu güne kadar yatırımlarına hız kesmeden devam eden firmamız artık sosyal medyada daha aktif. Dilerseniz sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.

24 Sep
TESİS ATIK KABUL KRİTERLERİ

• Atık üreticisi tehlikeli atık gönderim işlemi için planlan güne gönderilecek olan her atık kodu için ayrı ayrı ENTEGRE ÇEVRE BİLGİ SİSTEMİ’ nden MOTAT taşıma talebi oluşturarak TKN numaralarını TURYAM GERİ KAZANIM firmasına bildirmesi gerekmektedir. • Atık gönderimi planlanan tarih TURYAM GERİ KAZANIM firmasına en az 2 (iki) gün öncesinden bildirilmeli ve tesis uygunluğu konusunda bilgi alınmalıdır. Planlanan günde aracın firmadan boş dönmesi durumunda atık üreticisine cezai işlem tutarında nakliye bedeli fatura edilecektir. • Atık üreticisi, Atık Yönetimi Yönetmeliği EK-4 listesinde (M) işareti ile belirtilen atıkları için atıkların tehlikeli olup olmadığına dair analizi atık alım işlemi öncesinden TURYAM GERİ KAZANIM firmasına iletecektir. • Atık Üreticisinin göndereceği atık Ara Depolama Faaliyet konusundan Düzenli Depolama ya gönderilecekse Turyam firmasına Ek-2 Analizi göndermesi zorunludur. • Atık üreticisinin göndereceği atıklar araca yüklenildikten sonra sevk irsaliyesi oluşturarak kantar fişleriyle beraber araç şoförüne eksiksiz olarak teslim etmesi gerekmektedir. • Atık taşıma işlemi TURYAM GERİ KAZANIM firması tarafından yapılmıyorsa, operasyonu gerçekleştirecek olan firmanın Taşıma İrsaliyesi keserek TURYAM GERİ KAZANIM firmasına vermesi gerekmektedir. • Tehlikesiz atık gönderiminde ise sevk irsaliyesinin yanı sıra TURYAM GERİ KAZANIM firmasının size gönderdiği Tehlikesiz Atık Taşıma Formu (3 nüsha) ile göndermekle yükümlüdür. • Tehlikeli atık gönderim işlemi yapılırken düzenlenmesi gereken ADR Taşıma Evrakının, düzenlenmemesi durumunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 26706/2011 tarihli ve 655 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 28 inci maddesinin 2 inci fıkrasına istinaden idari para cezası kesilmektedir. Atık üreticisi tarafından düzenlenmesi gereken Taşıma Evrakının eksik olması ve cezai işlem uygulanması durumunda kesilen ceza tutarı atık üreticisine fatura edilecektir. • Gönderilen atıkların içerisinde tesise kabul edilemeyecek olan atıkların (radyoaktif madde içeren atık, tıbbi atık vb.) yer alması durumunda araç nakliye bedeli alınarak boşaltılmadan geri çevrilecektir. • Atık yüklemelerinde kepçe, forklift operasyonu atık üreticisine aittir. Araç fabrika sahasına girdiğinde en kısa sürede yükleme işleminin tamamlanıp evraklarının şoföre teslim edilmesi gerekmektedir. • Atık üreticisinin göndermeyi planladığı atık kodu ile gelen atığın içeriğinin aynı olmaması durumda tesise gelen atık içerik olarak hangi atık kodu kapsamı dahilinde ise o kod üzerinden değerlendirilecek ve fiyatlandırılacaktır.

Whatsapp Destek Hattı